Я вже зареєстрований

Перейти до інформації та послуг у вашому персональному кабінеті.

Я ще не реєструвався

Ви не користуєтесь нашим інструментом? Зв'яжіться з нами, ми допоможемо вам у  будь-який час!

Прибутковість с/г культур

Прибутковість с/г культур

Дізнайтесь більше

Які культури залишаються найбільш рентабельними для вирощування у 2024 році?

 Фахівці компанії MAS Seeds Україна провели аналіз економічної ефективності вирощування основних сільськогосподарських культур станом на січень 2024 року. За основу були взяті середні показники для помірно-інтенсивної технології вирощування у Центральних областях України, хоча затрати на виробництво с-г продукції кожного конкретного господарства можуть відрізнятися, оскільки вони використовують свій підхід та різні технологічні прийоми.

 Ціни на зерно вказані за умов DAP Дунай, тобто з доставкою до портів Дунаю. Для розрахунку прибутковості вирощування культур ми обрали гібриди селекції MAS Seeds. Так, для обчислення рентабельності вирощування  кукурудзи в аналізі приймав участь один з найурожайніших гібридів в нашому портфоліо середньостиглий MAS 30.М (FAO 310), середня врожайність якого по Україні складає 9 т/га. В розрахунках по кукурудзі була врахована досушка зерна за ціни 100 грн %/т без зберігання на елеваторі. 

 По соняшнику був обраний гібрид, який входить у ТОП-трійку вибору агрохолдингів та є беззаперечною зіркою портфоліо MAS Seeds Україна -  класичний високоолеїновий MAS 86.OL, середня врожайність якого з року в рік знаходиться на рівні 3,3-3,4 т/га, також враховувалась наявна на зараз на ринку премія на високоолеїновий соняшник на рівні 40-50$/т, що є гарним додатковим прибутком без додаткових затрат на технологію.

 При проведенні даного аналізу також використовувався відомий середньоранній гібрид озимого ріпаку селекції MAS Seeds - Міранда, який щороку показує високі результати продуктивності в середньому 3,2 т/га. Посівний матеріал по сої та пшениці - це насіння "Еліта" іноземної селекції, яке включає протруювання: для сої - фунгіцид та інокулянт, а для пшениці - фунгіцид, інсектицид та регулятор росту. При аналізі показників економічної ефективності в розрахунок була взята вартість оригінальних засобів захисту рослин.

 За результатами опитування виробників та власного аналізу фахівців компанії, найприбутковішою культурою  для вирощування у 2024 році виглядає високоолеїновий соняшник з прибутком 16600 грн/га. За розрахунками MAS Seeds, премія на високоолеїновий соняшник ще може зростати і досягти своїх максимальних значень до кінця 2024 року, тому ми рекомендуємо українським виробникам його сіяти у цьому році. Друге місце посіла соя - 13500 грн/га, але за умови врожайності не менше 3т/га. Нажаль, далеко не кожного року можна досягти таких високих результатів урожайності сої і високих цін на товарну продукцію, оскільки ця культура є надзвичайно залежною від світової кон’юнктури, тому ціни на неї формуються із врахуванням кількості та якості врожаю в інших країнах. На третьому місці озимий ріпак з прибутком на рівні 8600 грн/га, а четверте місце посіла кукурудза з показниками на рівні 7500 грн/га з рентабельністю 16%. Кукурудза залишається важливою культурою в сівозміні українських аграріїв за умови вибору перевірених гібридів середньоранньої або середньостиглої групи стиглості, що демонструють стабільно високу врожайність не нижче 9 тон/га із року  в рік.

 З даного розрахунку економічної ефективності можна зробити висновок, що соняшник, ріпак і кукурудза мають досить високі показники рентабельності вирощування для аграріїв, а щодо вирощування сої, потрібно зважати на непередбачуваність погодно-кліматичних умов та високу залежність від світової кон’юнктури цін. 

 Бажаємо високих врожаїв та стабільних прибутків! Працюємо разом задля підвищення обороноздатності України!

Економіка вирощування по культурам